přeskočit k navigaci »

úvodní stránka » služby » ocelové výztuže pro speciální zakládání staveb » mikropiloty - mikropilotové zakládání staveb

Mikropiloty - mikropilotové zakládání staveb

Mikropiloty, stejně jako piloty, přenášejí osová zatížení od budovy, či stavby do hlubších vrstev půdy. Na rozdíl od klasických pilot mají mikropiloty průměr do 300 mm.

Použití:

  • stísněná staveniště
  • rekonstrukce
  • ražby podzemních staveb

Mikropilota se skládá z hlavy, dříku a kořene. Kořen mikropiloty se upíná do zeminy pomocí injektáže. Její výztuž tvoří buď ocelové trubky, nebo armokoš tvořený pruty betonářské oceli.

Betonářskou ocel pro vyztužení mikropilot a dalších prvků speciálního zakládání staveb dodává firma Holenda s.r.o Přečtěte si více o výrobě ocelových výztuží do betonu ».

Mikropiloty můžeme rozdělit podle několika kritérií. Jedním z nich je způsob upnutí hlavy mikropiloty do stavební konstrukce:

Mikropilota volná – hlava mikropiloty je zabetonována, aniž by předtím byla jakkoliv zatížena. V momentě zatížení je zcela zdeformována.

Mikropilota předtížená – se zatěžuje takovou silou, kterou bude následně přejímat od konstrukce. S konstrukcí je permanentně spojena až po zatížení. V momentě definitivního zatížení nastane pouze pružná deformace.

Mikropilota předepnutá – je plně zatěžována silou, kterou přijme od konstrukce. V momentě zatížení se spojí s konstrukcí. Potom už nenásleduje žádná deformace.

Mikropiloty se mohou dále dělit podle toho, jakým způsobem přenášejí zatížení do půdy:

  • volné
  • vetknuté
  • opřené
 

V případě zájmu o betonářské výztuže, nebo o naše další služby nás kontaktujte. Můžete využít třeba nezávazný on-line kontaktní formulář.

 
 
Holenda s.r.o.

Holenda s.r.o.
Legionářů 373, 261 01 Příbram VII

tel., fax: +420 353 633 285
email: info@holendasro.cz